Nejdělší lanovky světa

Nejdelší lanovky na světě jsou fascinující inženýrské úspěchy, které umožňují návštěvníkům dostat se do horských oblastí a užívat si úchvatné výhledy. Zde je seznam několika z nich:

  1. Peak 2 Peak Gondola (Whistler Blackcomb, Kanada): Tato lanovka spojuje vrcholky dvou hor, Whistler a Blackcomb v Britské Kolumbii v Kanadě. Její délka je přibližně 4,4 km.

Tianmen Shan Cable Car (Národní park Tianmen Shan, Čína): Tato lanovka vede do horské oblasti v provincii Hunan v Číně a je známá svými úchvatnými výhledy. Její délka je přibližně 7,5 km.

Mi Teleférico (La Paz, Bolívie): Tato síť lanovek v bolivijském hlavním městě La Paz je jednou z nejvyšších na světě a má celkovou délku přes 30 km.

Méribel – Courchevel Cable Car (Trois Vallées, Francie): Tato lanovka spojuje lyžařská střediska Méribel a Courchevel ve francouzských Alpách. Její délka je přibližně 3,9 km.

Peak Tram (Hongkong): Tato historická tramvajová lanovka vede na vrchol Victoria Peak v Hongkongu a nabízí úchvatné výhledy na město a zátoku. Její délka je přibližně 1,4 km.

Titlis Rotair (Mount Titlis, Švýcarsko): Tato lanovka vede na vrchol hory Titlis ve švýcarských Alpách a je známá svými otáčejícími se kabinkami, které umožňují 360stupňový výhled. Její délka je přibližně 3,0 km.

Zell am See Xpress (Zell am See-Kaprun, Rakousko): Tato lanovka vede do lyžařského střediska Zell am See-Kaprun v rakouských Alpách. Její délka je přibližně 3,5 km.

Teleférico El Rosario (Mexiko): Tato lanovka se nachází v mexickém státě Durango a je jednou z nejdelších na světě, s délkou přes 10 km.

Titlis Cliff Walk (Mount Titlis, Švýcarsko): Toto je nejvyšší visutý chodník na světě, který je součástí lanovky na vrchol hory Titlis ve Švýcarsku.

Table Mountain Aerial Cableway (Kapské Město, Jihoafrická republika): Tato lanovka vede na vrchol Tabulové hory v Kapském Městě a nabízí nádherné výhledy na město a okolní krajinu.