Kde najdete ty největší tobogány světa?

Největší tobogány na světě jsou obvykle součástí vodních parků a atrakcí a nabízejí zábavu a dobrodružství pro návštěvníky všech věkových kategorií. Zde je seznam několika z nich:

Kilimanjaro (Aldeia das Águas Park Resort, Brazílie): Tento tobogán je nejvyšší na světě, s výškou přes 49 metrů. Je to také jeden z nejrychlejších tobogánů, dosahujících rychlosti až 96 km/h.

Insano (Beach Park, Brazílie): Insano byl dříve nejvyšším tobogánem na světě, s výškou přes 41 metrů. I když byl překonán Kilimanjarem, stále je jedním z nejrychlejších a nejstrmějších tobogánů.

Verrückt (Schlitterbahn Waterpark, USA): Tento tobogán se nachází v Kansas City v americkém státě Kansas a byl v roce 2014 označen za nejvyšší tobogán na světě. Měří přes 51 metrů výšky.

Captain Spacemaker (Wet’n’Wild Water World, Austrálie): Tento tobogán je nejdelší na světě, s délkou přes 660 metrů. Nabízí nádherné výhledy na Gold Coast v Austrálii.

Aqualoop (Various Locations): Tento typ tobogánu je známý svou smyčkou, která přináší adrenalinový zážitek. Aqualoop tobogány jsou populární po celém světě a nacházejí se v mnoha různých vodních parcích.

Leap of Faith (Atlantis Paradise Island, Bahamy): Tento tobogán se nachází v Atlantis Paradise Island na Bahamách a prochází akváriem s žraloky. Je to jedinečný zážitek pro odvážné návštěvníky.

Brain Wash (Wet’n’Wild Water Park, USA): Tento tobogán je známý svou zatáčkou, která vás v rychlosti uvádí do spirálovitého „mytí mozku“. Je to jedna z nejpopulárnějších atrakcí vodního parku.

Faser (Galaxy Erding, Německo): Tento tobogán se nachází v jednom z největších vodních parků v Evropě a nabízí rychlou jízdu s několika zatáčkami a spirálami.

Jumeirah Sceirah (Wild Wadi Water Park, Spojené arabské emiráty): Tento tobogán se nachází v Dubaji a nabízí neuvěřitelnou rychlost a strmý sjezd.

Summit Plummet (Disney’s Blizzard Beach, USA): Tento tobogán se nachází v Blizzard Beach, vodním parku v rámci Disney World Resort v USA, a je známý svou strmou jízdou a vysokou rychlostí.