Co je to vzducholoď?

Vzducholoď nebo vzducholoď, vzducholoď nebo vzducholoď, je typ letadla, které postrádá vestavěnou strukturální kostru a zůstává na obloze plovoucí. Jeho struktura je udržována pomocí tlaku plynů uvnitř. Vzducholoďové balóny se běžně používají pro reklamní účely, i když mají krátkou historii použití jako osobní vozidla a vojenské zbraně. Vzducholoď má několik částí, které jsou rozhodující pro její let.

Rozdíl Mezi Vzduchovými Balóny A Zeppeliny

Vzducholodě a zeppeliny jsou často zaměňovány jeden za druhého. Nejsou to však totéž, protože vzducholoď je „tlaková vzducholoď“, která postrádá vnitřní strukturu, a zeppelín je „tuhá vzducholoď“, která má velký kovový rám. Termín „zeppelin“ ve skutečnosti odkazuje na značku tuhé vzducholodě a není všezahrnující. Ačkoli vzducholodě i zeppeliny fungují tak, že jsou lehčí než vzduch, je to tato struktura (nebo její nedostatek), která je odlišuje.

Běžné Použití Vzducholodí A Zeppelinů

Na počátku 20. století byly vzducholodě, stejně jako všechny formy vzducholodí, používány k přepravě cestujících. Nicméně po katastrofě Hindenburgu v roce 1937 (která, i když je často zaměňována za vzduchový balón, byl zeppelin), průmysl zaznamenal pokles komerčního využití a použití balónových balónů bylo omezeno na účely vojenského dozoru. V nedávné minulosti však vzducholoď zaznamenala comeback v rekreačním cestování, kde vozí turisty přes exotická místa. Další použití balónu v průběhu let bylo v reklamě se značkami, jako je společnost vyrábějící pneumatiky, Goodyear, kteří používají balóny jako obří plovoucí billboardy. Provádějí se studie proveditelnosti, aby se posoudila životaschopnost použití balónů jako bezdrátových síťových platforem.